Plakaty botaniczne

Plakaty botaniczne

Plakaty botaniczne to dość specyficzna galeria posterów. Zgrupowaliśmy w niej wiele ciekawych plakatów z motywami botanicznymi. Charakteryzuje je kilka rzeczy. Przede wszystkim to nie są plakaty ze znanym nam na wizerunkiem roślin, jakie na co dzień widzimy na różnego rodzaju dekoracjach. Plakaty botaniczne przedstawiają rośliny w bardziej naukowy sposób. Ukazują ich budowę, fazy rozwoju czy poszczególne formy rozwoju. Innym punktem wspólnym jest styl prezentacji. Plakaty botaniczne z naszej oferty są przedstawione w stylu vintage. To nie są motywy w nowoczesnych barwach i formach. Bardziej przypominają grafiki i rysunki z ubiegłego stulecia.

pionowa
pozioma

Plakaty z motywem roślin

Plakaty roślin to niezwykle ciekawa forma dekoracji ścian. Z jednej strony atrakcyjna, z drugiej niosąca w sobie pewien element edukacji. Nie ulega wątpliwości, że plakaty z roślinami mają w sobie wiele piękna. Różnorodność roślin, ich kształty i kolory sprawiają, że lubimy się nimi otaczać. Zarówno żywymi roślinami, jak też ich wizerunkiem, np. na plakatach. Lubimy patrzeć na rośliny, podziwiać je. Każdy z nas ma swoje ulubione rośliny lub grupy roślin. Stąd też proponujemy bogatą kolekcję plakatów z roślinami. Jedni znajdą tu plakaty z palmami, inni - plakaty z kwiatami albo plakaty z kaktusami. Każda roślina przestawiona jest w formie rysunku w stylu vintage. Wśród plakatów botanicznych znajdziesz zioła, egzotyczne kwiaty i sukulenty. Plakaty z roślinami to natura czyli zieleń, więc taki plakat nie pasuje do każdego wnętrza. Poster botaniczny dobrze prezentuje się na ścianach salonu w stylu vintage. Jako, że często posiada jasne tło, ciekawie może wyglądać też w salonie ciemnymi ścianami, np; w kolorze butelkowej zieleni.

Grafiki botaniczne na plakatach

Plakaty z grafikami botanicznymi – poza tym, że są efektowną dekoracją – mają w sobie również element edukacyjny. To nie są zwykłe plakaty przedstawiające zdjęcie rośliny w jej naturalnym środowisku. Plakaty botaniczne to grupa rysunków, utrzymanych w stylu vintage, przedstawiająca rośliny oraz ich botanikę. Widzimy więc drzewo wraz z rysunkami jego liści i owoców. Widzimy palmę oraz rysunki przedstawiające poszczególne fazy jej wzrostu. Widzimy w końcu grafikę przedstawiającą różne kwiaty roślin występujących w danym regionie. Wiele uroku grafikom botanicznym na plakatach dodaje sposób ich przedstawienia. Dzięki rysunkom w stylu vintage, przypominają nam szkice roślin tworzone przez pierwszych odkrywców i botaników, którzy przemierzali nieznane lądy w poszukiwaniu nieznanych zwierząt i roślin. Botanika i obrazy pełne kwiatów i liści są ciekawym pomysłem na dekoracje do pokoju nastolatka, zwłaszcza jeśli w jego lub jej kręgu zainteresowań leży biologia i przyroda. Przy odrobinie szczęścia ilustracje i stare plakaty botaniczne, mogą pomóc jako repetytorium przed sprawdzianem z biologii, a ściany pełnić funkcję ściągi. Plakatów botanicznych możesz użyć również do dekoracji sypialni lub kuchni. Orientacja pionowa obrazów sprawia, że sprawdzą się również w małym mieszkaniu. Jeśli to czego szukasz, to plakaty botaniczne, kategorie w naszym sklepie są przejrzyste i na pewno znajdziesz poster dla siebie.

Plakaty botaniczne w stylu vintage

Grafiki botaniczne w stylu vintage na plakatach to nie tylko dekoracje, ale też ciekawy sposób na naukę. Dlatego też, polecamy plakaty botaniczne w stylu retro zarówno do domów, jak też do biur i lokali usługowych czy handlowych związanych z tematyką biologii i roślin. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jak je wykorzystać we wnętrzu, koniecznie zapoznaj się z artykułem "Plakaty botaniczne/ roślinne". Plakaty botaniczne vintage będą ciekawą dekoracją ścian w takich miejscach i nadadzą im tematycznego klimatu.

Zobacz podobne: plakaty anatomiczne retroplakaty ze zwierzętami morskimi.