Plakaty japońskie

Plakaty japońskie

Japonia to wyjątkowy kraj, z wyjątkową kulturą i sztuką. Całkowicie odmienne od europejskich, są często dla nas niezrozumiałe, ale przy tym także intrygujące. Dlatego też wiele osób fascynuje się kulturą Japonii i lubi otaczać się elementami tamtejszej sztuki. A Japońskie obrazy na ścianę, to wspaniały sposób na to.

pionowa
pozioma

Plakaty japońskie są jedną z form dekoracji, którymi można podkreślić swoje zainteresowanie Japonią. Tanie i łatwe do oprawienia można powiesić w dowolnym pomieszczeniu. Japońskie obrazy i autorskie plakaty na ścianę będą ozdobą każdego mieszkania, niezależnie od stylu i kolorystyki. Jeżeli chcielibyście wnieść do swojego domu trochę egzotyki, to niezależnie od zainteresowań, proponujemy przyjrzeć się bliżej naszej galerii plakatów japońskich w stylu retro.

Sztuka japońska na plakatach

Wybrane przez nas grafiki na plakaty z japońską sztuką są w stylu vintage. W końcu japońska kultura ma tak długą tradycję, że warto z niej czerpać. Dziś Japonia kojarzy nam się z nowoczesnością i technologią. Natomiast dawna Japonia, to kultura samurajów, piękne budowle, ludowe stroje. To wszystko fascynuje nas do dziś. Kolekcja plakatów ze sztuka japońska to zarówno piękne japońskie krajobrazy, jak też mieszkańcy tego wyjątkowego kraju. Proponujemy minimalistyczne plakaty w stylu vintage z japońskimi budowlami, specyficznymi statkami, pięknymi krajobrazami i oczywiście z kwitnącymi kwiatami wiśni. Możemy podziwiać wyjątkowe pagody, kojarzące nam się właśnie z Azją i Japonią. Sztuka japońska na plakatach to także ludzie. Ubrani w kimona, z charakterystycznymi fryzurami i wachlarzami w dłoniach. Patrząc na te rysunki i malowidła można przez chwilę poczuć się jak kilkaset lat temu w dalekiej Japonii.

Japońskie motywy na plakatach – poza mieszkaniami – można również wykorzystać jako dekorację ścian w innych lokalach. Wszędzie tam, gdzie nawiązujemy do Japonii plakaty z japońskim motywem, mogą być one ozdobą nadającą pomieszczeniu odpowiedniego klimatu. Tak np. w restauracjach serwujących kuchnię japońską i sushi, czy też w sklepach z produktami z Azji i kuchnią świata.

Plakaty japońskie w stylu vintage

Nasza firma wykorzystuje najnowsze technologie druku oraz najwyższej jakości płótno. Dzięki temu, autorskie plakaty japońskie w stylu vintage z naszego sklepu, cechuje najwyższa jakość nadruku i trwałość produktu. Nadruk na plakatach japońskich w stylu vintage odwzorowuje każdy szczegół ze specyficznej, często trudnej do naśladowania techniki japońskiego rysunku. Podobnie barwy, które stosowali dawni japońscy artyści. Dzięki czemu nasz rysunek japoński jest precyzyjnie odwzorowany i zachowuje swój unikalny wyjątkowy charakter.  Z kolei, doskonałej jakości płótno, gwarantuje trwałość plakatu, a nadrukowi nadaje nieco delikatnego połysku. Razem tworzy to piękną dekorację ścienną z japońskim motywem. Chcesz zgłębić sztukę japońską? Koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem "Sztuka japońska - obrazy". 

Zobacz podobne: plakaty z reprodukcją obrazów, plakaty z grafikami Egona Schiele.