sty, 19 2023   |   Plakaty

Najmodniejsze plakaty na ścianę w 2023 roku - poznaj najnowsze trendy

Cornelia

Masz puste ściany w domu? A co powiesz na to, żeby w 2023 zagościły na nich modne plakaty? Może warto postawić na mocno kontrastowe, abstrakcyjne motywy, albo te bardziej subtelniejsze i nawiązujące do natury wzory. Przedstawiamy najnowsze trendy w designie sztuki ściennej, które pomogą Ci dobrać idealne plakaty do Twojego domu.

Plakaty ścienne - 5 najpopularniejszych trendów

Do wyboru jest wiele różnych stylów i rodzajów plakatów ściennych, że trudno jest zdecydować, który z nich najlepiej wpasuje się w aranżację naszego domu. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka trendów w roku 2023, które mogą pomóc nam wybrać idealną dekorację:

  • Plakaty z motywami roślinnymi (design biofiliczny) - poczucie związku z naturą jest biologicznie zakodowane w naszym organizmie, dlatego trend otaczania się roślinami bądź sztuką z nią związaną będzie wracał co roku. W 2023 dominować będą dekoracje ścienne prezentujące polne kwiaty, dmuchawce czy też tropikalne liście. Takie naturalne motywy dzięki temu, że są bardzo uniwersalne, łatwo włączyć do większości projektów.

  • Postaw na kolor i abstrakcyjne motywy - Puste ściany pozwalają na niekończącą się ekspresję. W roku poprzednim stawialiśmy na przestrzenie delikatne, białe, minimalistyczne bardziej funkcjonalne, a w tym roku właśnie takie miejsca warto wzbogacić o odrobinę koloru, aby przełamać ten nieskazitelny schemat. Cóż innego nada się lepiej niż abstrakcyjne plakaty w żywe kolory.?! Kolorem roku 2023 została Viva Magenta - energiczny kolor fuksji, warto zatem pokusić się o użycie na ścianach plakatów z elementami tej barwy.

Najmodniejsze plakaty na ścianę

  • Nowoczesne plakaty 3d - takie dekoracje mogą wspaniale przekształcić cała naszą przestrzeń! Trójwymiarowe elementy sprawią, że wnętrze nabierze głębi i optycznie się powiększy. Ostatni trend z plakatami 3d i ich odblaskowymi detalami pokazuje jak można dodać odrobinę dramatyzmu i ruchu do pomieszczenia.

  • Galerie ścienne z modnymi plakatami to świetny sposób na wyrażenie swojej kreatywności i uatrakcyjnienie przestrzeni. To również fantastyczna forma na podzielenie się swoją miłością do ulubionych dzieł sztuki. Nie wiesz jak stworzyć galerię ścienną? Najważniejsze to wybrać tematykę, która będzie najlepiej odzwierciedlać naszą osobowość, a później skupić się na wyborze rozmiarów plakatów, dobrać ich kolorystykę i odpowiednie dla nich miejsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszym przewodnikiem "Galeria plakatów na ścianie".

  • Dyptyk czy tryptyk - wnętrza kochają równowagę! Ściana udekorowana dużymi modnymi plakatami z motywem tekstury, zwieńczonymi punktowym oświetleniem sprawi, że wnętrze nabierze charakteru i symetrii.

Nasze pomysły na użycie modnych plakatów vintage w Twoim domu

Plakat w stylu vintage może być świetnym sposobem na urozmaicenie wystroju domu. Mogą wnieść ciekawy i niepowtarzalny akcent do Twojego salonu, jadalni lub dowolnego innego miejsca w domu. Zainspirowani najnowszymi wnętrzarskimi trendami prezentujemy pomysły na dekorację wnętrza naszymi plakatami ściennymi.

Plakaty botaniczne Adolphe Millot

Motywem przewodnim w aranżacjach wnętrz w 2023 roku jest natura, dlatego też do dekoracji ściany doskonale sprawdzą się niezwykłe plakaty vintage prezentujące tablice botaniczne Adolphe Millota. Te urokliwe dzieła sztuki z kwiatami, owocami czy warzywami stworzą nietuzinkową galerię sztuki w kuchni, salonie czy sypialni.

Najmodniejsze plakaty na ścianę

Plakaty z motywem abstrakcji

Mówiąc o motywie abstrakcji, od razu nasuwa się myśl o artyście Kazimierzu Malewiczu, który swoim dziełem "Czarny kwadrat" zapoczątkował wielki okres suprematyzmu w malarstwie. W naszym dziale plakaty ścienne Reprodukcje, można znaleźć jego dzieła oraz wybitne prace innych wielkich malarzy tj. František Kupka czy Wassily Kandinsky. Plakaty vintage abstrakcje wydrukowane na płótnie o dużym rozmiarze, będą doskonale prezentować się na ścianie. Dodadzą charakteru przestrzeniom zaprojektowanym w stylu loft lub nowoczesnym, ale również w minimalistycznych bądź skandynawskich odsłonach mogą nadać ścianom odrobiny koloru i wyrazistości.

Trendy wnętrzarskie - uwzględnienie plakatów dekoracyjnych w projekcie

Plakaty ścienne to prosty sposób na dodanie osobistego akcentu do wystroju domu. Są niedrogie i łatwe w instalacji. Jeśli szukasz czegoś bardziej wyjątkowego niż zwykłe zdjęcia, powinieneś zamiast tego rozważyć zakup takich o wyjątkowym designie! Niezależnie od tego czy szukasz inspiracji na własną galerię ścienną, czy zależy Ci na projekcie przestrzeni z plakatami 3d, abstrakcyjnymi, czy tych bardziej w naturalniej odsłonie - to pamiętaj, że to tylko niektóre z wielu aranżacyjnych możliwości, które będą modne w tym roku.