kwi, 1 2022   |   Design

Retro plakaty podróżnicze w aranżacji wnętrz

Cornelia

Plakaty podróżnicze to doskonałe dekoracje dla pasjonatów podróży tych bliskich jak i dalekich. To również świetny sposób na wprowadzenie do domu, elementów, które będą przypominały nam o naszych ulubionych kierunkach i miejscach z różnych stron świata. Ich kolorystyka i wzornictwo nada każdej przestrzeni wyjątkowego charakteru. Dzięki nim wybierzesz się w podróż dokoła globu!

Plakaty retro z motywem podróży

Większość z nas wyrasta z dziecięcej fascynacji plakatami. Jednak to nie tylko dodatki, które pojawiają się w pokoju dziecka czy nastolatka. Plakaty retro stały się znaczącym elementem do dekoracji nowoczesnej przestrzeni, wprowadzając do niej kontrast, kolor i charakter.

plakaty podróżnicze

Na rynku dostępnych jest wiele interesujących plakatów i wydruków w retro stylu o tematyce podróżniczej, które przyciągają swoimi efektownymi wzorami. Odpowiednio dobrane do estetyki pomieszczenia, będą się w nim doskonale prezentować.

  • Kuchnia to świetne miejsce na podróżnicze nadruki związane z jedzeniem i piciem. Plakaty prezentujące włoskie winnice, soczyste afrykańskie owoce bądź tradycyjne potrawy doskonale urozmaicą to pomieszczenie.

  • Do sypialni wspaniale nadawać się będą plakaty mapy oraz plakaty podróżnicze przedstawiające zagraniczne krajobrazy.

  • Salon jest wizytówką domu i to właśnie w tym miejscu plakaty podróżnicze będą przyciągać najwięcej uwagi. Plakaty ze światowej sławy budowlami, miastami bądź krajobrazami to jedne z najpopularniejszych dekoracji wybieranych do tej przestrzeni. Idealnie prezentować się będą również plakaty vintage z międzynarodowymi festiwalami - np. z brazylijskim karnawałem albo z elementami religijno-etnicznymi np. Dia de los Muertos z Meksyku.

plakaty podróżnicze

  • Mamy również pomysł na dekorację do łazienki! Plakaty podróżnicze z plażą, palmami bądź widokiem na ocean będą świetnie prezentować się w tym miejscu.

Jak powiesić plakaty podróżnicze w stylu vintage?

Kluczową rolę podczas wyboru plakatu w stylu retro odbywa nie tylko jego tematyka, ale również jego oprawienie, oświetlenie oraz miejsce, w którym ma się znaleźć.

Dekorując swoją przestrzeń więcej niż jednym plakatem, warto zachować jednolitość stylu i rozmiaru. Wielkość plakatów będzie zależeć od metrażu pomieszczenia oraz jego wystroju. Przede wszystkim należy zachować proporcje i równowagę, aby nie wprowadzić do projektu wnętrza niepotrzebnego zamieszania.

plakaty podróżnicze

plakaty podróżnicze

Warto dobrać plakaty, które będą współgrały z kolorystyką pokoju. Np. będą miały 3 kolory z tej samej palety barw co nasza przestrzeń. Plakaty o żywych kolorach radzimy powiesić na ścianach o delikatnych deseniach, aby w tej sposób wyróżnić naszą dekorację i nie narobić wizualnego bałaganu.

Ramki do plakatów vintage nie powinny być bardziej dekoracyjne niż same wydruki - mają być tylko dodatkiem, który podkreśli wyjątkowość motywu podróżniczego.

A jak stworzyć galerię ścienną z plakatów? Nasza ulubiona metoda to użycie szarego papieru lub kartonu i taśmy malarskiej. Wystarczy wyciąć kształt ram z papieru i spróbować różnych ustawień na ścianie. Dzięki taśmie nasza ściana nie zniszczy się i będziemy mogli wybrać idealne ustawienie galerii.

plakaty podróżnicze

Plakaty podróżnicze w pokoju dziecka

Plakaty podróżnicze są od dawna popularną dekoracją ścian, jednak nie pojawiają się często w dziecięcych pokojach. A szkoda! Projekt pokoju dla dziecka, w którym znajdą się takie nadruki na pewno będzie inspirować. Plakaty podróżnicze, nawiązujące do kultury i tradycji państw świata oraz plakaty mapy będą wspaniałym punktem centralnym we wnętrzu, oraz przede wszystkim wzbogacą naukę, pobudzą ciekawość i zachęcą dzieci do dalszej rozmowy.