Plakaty stare mapy

Plakaty stare mapy

Plakaty stare mapy mogą być ciekawą dekoracją ścian w praktycznie każdym pomieszczeniu. Nasza galeria plakatów przedstawia wiele map narysowanych w różnym okresie i różną techniką. Dzięki temu właśnie mogą pasować zarówno do pomieszczeń utrzymanych w stylu klasycznym, retro czy kolonialnym, jak również do wnętrz bardziej nowoczesnych.

pionowa
pozioma

Plakaty stare mapy to, w większości, typowe motywy historyczne, przedstawiające reprodukcje map rysowanych wieki temu. Te właśnie postery sugerujemy do pomieszczeń bardziej klasycznych. Idealnie wkomponują się w motywy drewniane, przenosząc nas niejako w czasie. Inne postery z mapami przedstawiają bardziej współczesne mapy. Widać na nich plany miast z różnych części Europy i świata. Te plakaty będą pasowały nawet do bardzo nowoczesnych pomieszczeń. Zwłaszcza gdy dobierzemy je do tematyki, jaką wprowadza aranżacja pomieszczenia. Jeżeli więc urządziliśmy pomieszczenie w stylu amerykańskim, idealnym wykończeniem dekoracji będą plakaty ze starymi mapami Nowego Jorku, Chicago lub Los Angeles. Jeżeli wolimy styl skandynawski, sięgnijmy po plakaty z mapami Sztokholmu, Malmoe, Oslo czy Goeteborga.

Plakaty ze starymi mapami

Tak jak wspominaliśmy wcześniej, jeżeli dany pokój urządziliśmy tematycznie, dobierzmy do niego plakat ze starą mapą miejsca związanego z tą tematyką. Tak samo, gdy interesujemy się danym krajem czy regionem. Możemy wówczas ozdobić plakatami ze starymi mapami ściany swojego gabinetu czy salonu. Na przykład sypialnia w stylu skandynawskim może być udekorowana mapami na plakatach retro z miastami Szwecji, Norwegii czy Danii. W taki sam sposób możemy udekorować lokale. Jeżeli w naszym sklepie proponujemy produkty pochodzące np. z Niemiec, albo restauracja serwuje dania z Włoch, można to podkreślić, wieszając plakaty ze starymi mapami Berlina, Monachium, Hamburga czy też Neapolu, Rzymu lub Mediolanu. Nie ma też przeszkód, aby iść inną drogą. Dlaczego nie zrobić w pokoju wycieczki po europejskich czy amerykańskich miastach i nie powiesić kilku starych map na plakatach? Taki zestaw może pasować do korytarza. Jeżeli mamy w domu długi korytarz można ozdobić go np. plakatami ze starymi mapami europejskich stolic.

Plakaty mapa świata

Zastanawiacie się, do którego pomieszczenia będą najlepiej pasowały plakaty z mapą świata w stylu retro? To tak ciekawa dekoracja, że można ją wykorzystać praktycznie wszędzie. Każdy salon, biuro czy sypialnie możemy udekorować posterem retro z mapą świata. Plakaty z mapą świata w stylu vintage mogą również być doskonałym prezentem dla dziecka lub innej osoby, która interesuje się geografią, historią czy podróżami. Po plakaty z mapą świata możemy sięgnąć również, chcąc udekorować ściany lokali handlowych czy usługowych, a także pomieszczeń biurowych.

Zobacz podobne: plakaty z patentami, sowieckie plakaty propagandowe.