lip, 8 2020   |   Design

Plakaty w stylu vintage do domu

Cornelia

Dekoracje ścian są jednym z ostatnich, ale niezwykle ważnym, elementem urządzania czy remontu każdego pomieszczenia. Poza tym powiedzmy sobie szczerze, to element nie tylko ważny, ale również ekscytujący i sprawiający ogromną satysfakcję

Odpowiednio dobrane dekoracje ścian pozwalają uwypuklić zalety aranżacji pomieszczenia, jego kolorystykę i styl. Dlatego są tak ważne i mają tak duże znaczenie. Jakimi zatem dekoracjami ozdobić ściany? Jest ich dziś tak wiele, że każdy musi samodzielnie wybrać taki produkt, który podoba mu się najbardziej. My skupimy się na plakatach ściennych w stylu vintage.

Plakaty vintage na przestrzeni lat

Plakat jest jedną z najbardziej popularnych niegdyś form reklamy, ale także dekoracji wnętrz. Dla wielu osób obrazy były zbyt drogie, wybierali więc plakaty, które okazały się równie atrakcyjną formą dekoracji różnego typu pomieszczeń. Sprawdzały się w domach, biurach oraz różnego typu lokalach.

domowa galeria obrazów

Plakaty ścienne, zwłaszcza te utrzymane w stylu vintage czy retro, do dziś mają wielu zwolenników. Lubimy elementy dekoracji czy wystroju wnętrz utrzymane w stylu z poprzedniej epoki, a plakat ścienny jest jedną z nich.

Oryginalne retro plakaty na ścianę do domu i mieszkania

Okazuje się więc, że plakaty w stylu vintage można także dziś użyć jako dekorację ścian w domu. Tym bardziej, że możemy je oprawić w ramy lub antyramy, co sprawia, że wyglądają równie estetycznie jak obrazy, zachowując jednocześnie swój niepowtarzalny charakter. A ponieważ mamy dziś do dyspozycji plakaty vintage o najróżniejszej tematyce, okazuje się, że możemy ozdobić nimi ściany każdego pomieszczenia w domu. W sklepach, takich jak nasz, znajdziemy wiele plakatów z motywami retro, które będą pasowały do salonu, sypialni, kuchni, jadalni czy nawet łazienki.

plakaty modowe

Plakaty filmowe retro - klasyka kina w Twoim domu

Niegdyś stare, drukowane plakaty filmowe były jedną z głównych metod promocyjnych nowości kinowych. Musiały przyciągać uwagę, być oryginalne i intrygujące. Dzięki najnowocześniejszej technologii druku, te unikatowe grafiki mogą stać się elementem dekoracyjnym w każdym domu. Plakaty filmowe w stylu vintage staną się doskonałym uzupełnieniem stylizacji wnętrz zaprojektowanych w estetyce klasycznej jak i nowoczesnej. Jeśli jesteś wielkim miłośnikiem klasycznego kina, to plakaty filmowe vintage będą doskonałą dekoracją do Twojego domu. To niezawodny sposób na nadanie przestrzeni unikatowego charakteru.

Plakaty retro do kuchni

Kuchnię można udekorować na wiele sposobów. Jedną z najprostszych metod dekoracji jest użycie plakatów, dzięki którym pozbywamy się pustych i nudnych ścian, jednocześnie ubarwiając całą przestrzeń. Najbardziej rozpowszechniona tematyka to nadruki z jedzeniem, ale plakaty do kuchni to nie tylko grafiki z kawą i cytrynami. Coraz bardziej popularne staje się dekorowanie kuchni plakatami w stylu vintage. Stare banery reklamowe likieru, wina czy makaronu nadadzą kuchni oryginalnego wyglądu. Na kuchennych ścianach wspaniale prezentować się będą również reprodukcje plakatów botanicznych. Interesujące dzieła Adolphe Millota czy Ernsta Haeckela, prezentujące roślinność z całego świata, urozmaicą wnętrze zaaranżowane w każdym stylu.

Plakaty botaniczne

Plakaty podróżnicze i plakaty mapy - wyprawa w nieznane

Oryginalne plakaty i druki w stylu vintage o tematyce podróżniczej znakomicie sprawdzą się jako dekoracje ścienne w każdym domu. Połączenie koloru, wzornictwa i tego fascynującego motywu sprawia, że plakaty podróżnicze nadają przestrzeniom osobliwego wyglądu. Dzięki nim w jeden dzień możesz przenieść się z Hiszpanii do Włoch, z Chin do Egiptu czy też z Francji do Meksyku. Plakaty podróżnicze w stylu vintage to jedne z tych dekoracji, które idealnie wpasują się w wystrój wnętrz w stylu nowoczesnym, boho czy też retro. Od Ciebie zależy obranie kolejnego kierunku! Nowa Zelandia, Milan, a może Paryż?

Kolejnym fantastycznym rozwiązaniem dla prawdziwych fanów podróży są plakaty mapy. Te w wersji vintage pokazują, jak kiedyś wyglądały największe metropolie świata, układ państw, czy też krajobrazu. Dzięki nim można zaobserwować jak na przestrzeni lat zmieniało się wszystko, co nas otacza. Plakaty stare mapy doskonale wpasują się we wnętrza klasyczne, ale odpowiednio oprawione nadadzą również niesamowitego wyglądu pomieszczeniom bardziej współczesnym.

Zapraszamy do naszych galerii plakatów w stylu vintage


Zobacz również:

Galeria plakatów na ścianie - przewodnik

Plakaty botaniczne/roślinne