Plakaty vintage

Plakaty vintage

Wybór odpowiedniego plakatu ściennego może wbrew pozorom być nie małym kłopotem. Wybieramy przecież dekorację, która będzie częścią naszego domu i będzie nam towarzyszyć każdego dnia. Wybierając idealny wzór, powinniśmy przede wszystkim, kierować się naszym gustem i zainteresowaniami a nie trendami z rynku. Ponieważ ma to być Twój plakat, z którego Ty masz być zadowolony/a. 

pionowa
pozioma

Jak wybrać idealny plakat vintage?

W naszym sklepie znajdziesz wiele motywów plakatów vintage w różnych kolorach i o bardzo różnej tematyce. Może zainteresują Cię plakaty anatomicznestare mapyoryginalne japońskie dzieła sztuki lub plakaty reprodukcyjne? A jeśli bardziej lubisz dekoracje z motywem natury, na pewno wybierzesz plakaty ze zwierzętami lub botaniczne. W naszym sklepie znajdziesz ciekawe plakaty vintage z wieloma niezwykłymi nadrukami. Niezależnie od tego, na który wzór z naszej galerii się zdecydujesz, gwarantujemy, że będzie to plakat vintage najwyższej jakości. A jako dekoracja stanowi doskonałe dopełnienie Twojego salonu czy kuchni retro. Jeśli masz problem z wyborem plakatu ściennego, staraj się być na bieżąco z najnowszymi pomysłami na dekoracje w stylu vintage. Zainspiruj się naszym blogiem, i dowiedz się m.in. "Jak oprawić plakat czy grafikę?" czy "Jak dobierać do siebie plakaty?". Śledź też nowe stylowe produkty na stronie! Na pewno znajdziesz coś w sam raz do wnętrza Twojego domu. Jeśli kupisz plakat w stylu vintage, zobaczysz, jak szybko i tanio przeprowadzić metamorfozę swojej przestrzeni.

Plakaty retro i vintage - czym się różnią style?

Styl vintage jako pojęcie jest często stosowany zamiennie ze stylem retro. Czy jednak te dwa pojęcia oznaczają dokładnie to samo? Znawcy tematu wspominają, że są pewne subtelne różnice. Styl retro to najczęściej inspiracje latami pięćdziesiątymi, sześćdziesiątymi i siedemdziesiątymi, a vintage to rzeczy i dekoracje, które utrzymały swój wyjątkowy charakter przez lata i są wyprodukowane minimum 20 lat temu. Prostym językiem mówiąc retro to dodatki stylizowane na stare, a vintage to elementy stare naprawdę. Plakaty to trochę inna historia, tu oba terminy stosowane są do określenia podobnego stylu, stylizowanego na stare. Mogą to być np.: obrazy ze starymi mapami, utrzymane w kolorystyce sepii, plakat Warszawa retro, wydruk twarzy Marylin Monroe albo ilustracje botaniczne. Jeśli szukasz stylowych dekoracji na swoje ściany gorąco polecam stworzenie kolekcji z plakatami retro i vintage.